Хотите любви, любите!
"Хотите любви, любите! Вам никто не мешает, кроме Вас"

Виктор Гречановский

Блог / В психотерапію приходять щасливі люди

30.12.2018 15:42


"У світі є страждання; Воно має причину;
Якщо є причина, її можна пізнати -
це пристрасті та бажання,
які людина прагне задовольнити;
Якщо причина усвідомлена, її можна усунути."

Будда Шак’ямуні

 

Саме так, в психотерапію приходять щасливі люди в ейфорії, на підйомі, в піднесеному настрої з величезною кількістю власних психічних та інших ресурсів, що здатні перетворити світ людських страждань і несуть щастя всім людям, усьому людству!

Нічого не переплутано?

Так, про те що буває, мабуть, можливо дуже рідко, майже ніколи, принаймні мені ще не пощастило з таким досвідом за кілька десятиріч практики.

Тоді до чого цей текст?

До страждань. Величних і дрібних. Щирих і не дуже. Відкритих і прихованих. Альтруїстичних і егоїстичних. Різних. Свідомих і несвідомих. Але, напевно, страждань.

І що далі?

Далі власне починається психотерапія, як практика взаємодії із стражданням, з людиною, яка живе у стражданні, «в світі сансари» за Буддою.

І до чого тут Будда?

Будда зрозумів це набагато раніше інших і зробив своє знання основою вчення про серединний шлях звільнення людини від страждань.

До чого тут психотерапія?

Психотерапія допомагає знайти цей «серединний шлях» людині в буденності сьогодення із звичним стресом і споживанням, споживанням, споживанням.

І до чого тут споживання?

Серединний шлях Будда знайшов, коли відмовився від жорсткої аскетичної практики, бо люди міряли власну духовність, через здатність до самообмеження.

А зараз?

Зараз люди в домінуючій більшості є адептами неназваної власним ім’ям «релігії споживання», коли боротьба зі стресом іде через споживання. Під лозунгом: «Більше стресу-більше споживання!»

І як допоможе психотерапія Кращого рішення?

Через пошук причин і їх наслідків. Через пізнання пристрастей та бажань. Через усвідомлення і Краще рішення.

 

Краще рішення
(с) Віктор Гречановський
www.psy.ua

 


Все записи...
Подписка на новости: