Хотите любви, любите!
"Хотите любви, любите! Вам никто не мешает, кроме Вас"

Виктор Гречановский
Лучшее решение в психотерапии :)
Лучшее решение в психотерапии: psychotherapy.ua

Виктор Гречановский

Блог / Пробудись!

15.06.2024 13:53Пробудись!

Він сидів долу і відчував усім тілом холод бетону станції київського метро. Одягнений по літньому у шорти і футболку з принтом "Будда", мабуть трохи змерз і водночас хотів спати, куняючи головою. І от тут до нього підійшов Будда і сказав: "Пробудись! Час спати скінчився!". 

Він підвівся і пішов, вони разом прийшли на велику площу, схожу на ту, що в Києві біля ЦВК, там була велика кількість людей, всі чекали. Проповідь почалася, люди уважно дивилися, слухали і потім, коли Будда стих, почали повільно розходитись, залишилось троє. Будда проходжувався і здавалось, що милувався деревами і квітами. Які ж вони гарні у Києві в червні!

Першою підійшла вродлива жінка і почала розмову. Вона сказала, що дуже вдячна йому за "просвітлення", яке отримала. Коли почула слова: "Пробудись! Час спати скінчився!" вона згадала що саме сьогодні ввечері має танцювати на святі у правителя. Якби вона про це забула, то втратила би винагороду, яку їй зазвичай дають за її танці з великою красою і чарівними рухами. Але тепер вона точно буде танцювати і обіцяє, що на знак подяки, віддасть Будді половину своєї винагороди. При цьому її тривожить чи це усе її "просвітлення", чи є щось іще більш важливе в житті, чого вона не усвідомлює і може легко втратити, навіть не здогадуючись? 

Другим підійшов багато одягнений чоловік і сказав, що останні слова "Пробудись! Час спати скінчився!" сильно вразили його і він не знає як бути далі з таким от "просвітленням". Він витратив своє життя на збагачення важко працюючи і обдурюючи інших, заради володіння матеріальними речами і тепер він можливо один з найбагатших людей країни. В нього є практично все, що може побажати собі будь яка людина, але від почутих слів він відчуває себе нікчемним жебраком, нібито йому нічого не належить і всі сили свого життя він витратив хибно ганяючись за примарою. Тепер його бентежить, що може оце така плата за "просвітлення", усвідомити себе не як найзаможнішого, я як найбіднішого, хай хоча би і в духовному сенсі?

Третім прийшов чоловік, який сказав, що за фахом він неперевершений крадій. Він саме той крадій, який краде мільярдами і про якого ходять по світу легенди. Саме сьогодні він тут, тому що хотів поспілкуватися з Буддою. Кілька тижнів тому він вже був на проповіді Будди в іншому місті і вона так само закінчилась: "Пробудись! Час спати скінчився!". Після тих слів з крадієм щось сталося і він більше вже не може красти. От наприклад останніми днями він міг легко привласнити величезні кошти і  найкоштовніші речі, хоча б і того ж самого багатія, але чомусь більше не хоче цього робити. Тепер в нього тільки одне запитання, чи оця втрата видатних професійних навичок, це і є все його "просвітлення"?

Пробудись! Час спати скінчився!
 
Цей голос був справжній, тривога скінчилась.

Поруч стояла вродлива жінка, та, що першою запитувала Будду. 

Він спитав:

- Як тобі Будда?)

Вона посміхнулась і відповіла:

- А хіба ж це не ти?)

Вони йшли разом від метро Арсенальна вниз по вулиці Грушевського.

З за огорожі біля Верховної Ради повз них пройшов чоловік з охороною, в якому з легкістю можна було впізнати багатія.
Зі сторони Кабміну у машину з кортежем сідав інший, дуже схожий на крадія.


З поміж квіток київських лип, які от-от розквітнуть і випустять свій найкращий у світі аромат, за ними спостерігали очі маленьких невидимих "Будд", які вже дуже люблять той липовий запах, хоча ще тільки мають народитись.

www.psychotherapy.ua 

15.06.2024

Все записи...
Подписка на новости: