Хотите любви, любите!
"Хотите любви, любите! Вам никто не мешает, кроме Вас"

Виктор Гречановский
Лучшее решение в психотерапии :)
Лучшее решение в психотерапии: psychotherapy.ua

Виктор Гречановский

Блог / ChatGPT: AI vs Psychotherapy

21.02.2023 15:28ChatGPT: AI vs Psychotherapy

Епіграф

"Щоб діяти усвідомлено в майбутньому, ми маємо усвідомити минуле, подолавши розрив тут і зараз."

Краще рішення


Сталося те чого не було в минулому, але наскільки ми це усвідомлюємо в теперішньому і як це впливає на майбутнє?

Так, це сталося.
 
Кілька днів тому в Україні, як і в усьому цивілізованому світі запрацював ChatGPT, це штучний інтелект (ШІ) або artificial intelligence (АІ)

Але є кілька але...

По-перше, він працює на даних отриманих людством в минулому, переважно до 2021 (це про контент)

По-друге AI має обмеження в розумінні контекстів і самостійно не може визначити контекст, тому обмежує відповідь (це про контекст) 

По-третє AI не розуміється на емоціях і прихованих сенсах, натяках, наприклад сленгу, зрозумілих людині скорочень слів або перекручених/перетворених/пропущених або нестандартно вжитих літер чи знаків (це про взаємозв'язки)

То що ми маємо з цього?

Те, що років 13 тому вже було добре зрозумілим про наше майбутнє в професії.
Так, спілкуючись з колегами-психоаналітиками на всесвітньому психоаналітичному форумі (Київ, 2010) ми розмірковували, що майбутнє професії, це не про накопичення знань (їх все більше) не про алгоритми пошуку та застосування знань (їх все більше) і не про можливості освоєння нових інструментів і навичок (їх все більше).

Ось що відповідає ChatGPT про переваги AI порівняно з психотерапією:

"@Штучний інтелект (ШІ) може мати деякі переваги порівняно з психотерапією, але важливо розуміти, що вони не можуть замінити людського досвіду, емпатії та співпраці в психотерапії.

Ось декілька переваг ШІ в порівнянні з психотерапією:

  1. Доступність та доступність: ШІ-програми можуть бути доступні для використання в будь-який час та з будь-якого місця, що може бути зручним для людей, які не мають можливості особисто зустрічатися з психотерапевтом.

  2. Анонімність: Користувачі можуть відчувати більшу конфіденційність та безпеку у використанні ШІ-програм, оскільки їхні особисті дані захищені.

  3. Оперативність: ШІ-програми можуть бути здатні обробляти велику кількість даних та надавати інформацію користувачам швидше, ніж людський психотерапевт.

  4. Масштабованість: ШІ-програми можуть бути розроблені для використання з великою кількістю користувачів одночасно, що може бути корисним для організацій, які надають послуги психотерапії.

Проте, не дивлячись на ці переваги, ШІ не можуть замінити взаємодії людини з людиною в психотерапії. Взаємодія з психотерапевтом може надати людям відчуття підтримки та емоційного зв'язку, що може бути необхідним для покращення їхнього психічного здоров'я. Крім того, ШІ не можуть розуміти контекстуальну складність людських проблем та не мають спроможност"Що тоді краще?

Краще, це знайти розрив між AI та Psychotherapy і долати його.

Так, саме продовжувати розрив долати, це Краще рішення.

Якщо хочете спробувати ChatGPT:

https://chat.openai.com/auth/login

Якщо хочете долати розрив:

www.psychotherapy.ua
Краще рішенняВсе записи...
Подписка на новости: